mapa

Mladí Konzervativci

Mladí konzervativci vznikli před dvěma lety, v minimálním počtu pro založení regionální sdružení pěti členů. Pro získání licence se musely v Šumperku odehrát dvě konference. Od té doby se toho hodně změnilo. Dnes se můžeme pyšnit čtrnáctičlennou základnou mladých, chytrých a hlavně pracovitých lidí. Jsem hrdá, že jsem byla u vzniku tohoto úspěšného projektu.

V tuhle chvíli máme minimálně jednou akci za měsíc nejen na základních, středních i vysokých školách. Regionální klub mladých konzervativců pořádá konference, besedy, work-shopy apod. V minulém roce, jsme se účastnili projektu česko-švýcarské spolupráce, kdy jsme vybrali studenty na výměnný pobyt ve Švýcarsku. V Šumperku se v rámci toho projektu odehrála série 3 konferencí na téma Trvale udržitelný rozvoj pro studenty Gymnázia Šumperk.
 Aktivně se podílíme při volebních kampaních, jak přípravy plánu, tak při celém průběhu voleb. Tyto aktivity neaplikujeme pouze v Šumperku, ale v celém Olomouckém kraji. 

Nevěnujeme se pouze problematice pravicové politiky, ale prezentujeme i úspěšné studenty toho regionu. Minulý rok se odehrála velmi podařená beseda s tehdejším poslancem Ing. Petrem Krillem a slečnou Vlaďkou Laštůvkovou, která vyhrála cenu za nejlepší psanou práci na téma „co pro mě znamená svoboda“. Tato beseda se konala ke dni svobody tisku.

 Dále jsme byli iniciátorem dvou návštěv ministrů vlády České republiky. Tehdejší ministr zemědělství Ing. Ivan Fuksa, který navštívil střední odbornou školu v Šumperku. Zde se konala beseda se studenty oboru agropodnikání a ekologie - životní prostředí. Další ministr, který přijal pozvání mladých konzervativců byl JUDr. Jiří Pospíšil,  který se účastnil besedy se členy MK a komunálními politiky za ODS.

Významných osobností, které se účastnili našich akcí, bylo opravdu hodně. Byli to návštěvy z řad poslanců, komunálních politiků, náměstků, odborníků, starostů atd. Nutno podotknout, že na naše akce nezveme pouze politiky ODS, ale i ostatních stran. Často jsou našimi hosty i odborníci, filozofové, politologové bez politické příslušnosti.

Jsem velmi vděčná za kvalitní spolupráci s ODS Šumperk. A jsem ráda, že členové mladých konzervativců se snaží politicky profilovat. A obzvlášť jsem ráda za to, že ty chytré, mladé lidi tato aktivita drží v Šumperském regionu.

Kristýna Švarcová

Předsedkyně regionálního klubu mladých konzervativců Šumperk

2012 | MOONS DESIGN