mapa

ODS vysílá do senátních voleb Petra Procházku

Loučná nad Desnou, 20. ledna 2012: Členové Občanské demokratické strany z oblastních sdružení Jeseník a Šumperk se sešli na společném sněmu volitelů, na kterém vybrali kandidáta pro nadcházející senátní volby za obvod č. 65. Jednoznačnou podporu získal Mgr. Petr Procházka, pro kterého se vyslovilo 55 volitelů. Druhý kandidát získal 17 hlasů. 


Setkání v Loučné nad Desnou mělo jediný cíl, vybrat za ODS nejlepšího kandidáta pro nadcházející senátní volby, které se uskuteční na podzim letošního roku. Po úvodních oficiálních procedurách prezentovali oba kandidáti své vize a témata, se kterými chtějí oslovit voliče, ale i další detaily plánované kampaně. Přítomné volitele přesvědčila ucelená koncepce volební kampaně Petra Procházky z Jeseníku. Jak uvádí sám Procházka: „Chci využít své zkušenosti z mého předchozího působení v Jeseníku. Rád bych, aby byly zájmy našeho regionu více slyšet. Již v minulosti jsem dokázal, že umím pomoci a zajistit třeba nemalé finanční prostředky“. Procházka vzpomíná na rok 2009, kdy se mu podařilo přesvědčit pražské zastupitele k finanční podpoře povodněmi postiženého Jesenicka. Nakonec se rozdělilo více než 55 milionů korun mezi nejhůře zasažené obce. Procházka bude klást důraz především na kontaktní kampaň: „pro mne se udělením oficiální kandidatury vlastně nic nemění. Jsem zvyklý cestovat po regionu a bavit se s místními občany o hlavních problémech, které nás tíží. Věřím, že z pozice Senátora bych měl víc možností tyto problémy řešit,“ dodává Procházka.  

Mgr. Petr Procházka je regionálním patriotem, zajímá se o historii, sport a region, což dokládá také jeho kniha Příběhy z pohraničí, kterou vydal v roce 2007. Narodil se v roce 1963 v Jeseníku. Po svém studiu na Pedagogické v Hradci králové působil v letech 1989 – 1992 jako učitel na Základní škole Nábřeží v Jeseníku. Po krátkém působení v soukromém sektoru se stal ředitelem Základní školy Mikulovice, kde setrval až do roku 2003, kdy se vrátil do Jeseníku. Funkci ředitele Hotelové školy Vincenze Priessnitze zastával do roku 2006. Ve volbách do zastupitelstva města Jeseníku v roce 2006 získal nejvíce preferenčních hlasů na kandidátce ODS a z pátého místa se stal lídrem, respektive starostou Jeseníku. V období 2010 – 2011 vykonával funkci místostarosty města. V současné době se vrátil do své funkce ředitele Hotelové školy v Jeseníku.

Mgr. Radim Kašpar

Vloženo: 25.01.2012

Zpět na seznam novinek

2012 | MOONS DESIGN